![Δ΄ Κυριακή των Νηστειών – Ε΄ Κατανυκτικός Εσπερινός](https://imd.gr/wp-content/uploads/2023/03/D_KYR_NHSTEIWN.jpg)
Την Κυριακή Δ΄ Νηστειών (Οσίου Ιωάννου της Κλίμακος), ο Σεβ. Ποιμενάρχης μας κ. Ιγνάτιος θα λειτουργήσει και θα ομιλήσει στον Ιερό Ναό Ευαγγελιστρίας Αλμυρού.
Στις 6.30μ.μ., στον Ιερό Ναό Ευαγγελιστρίας Νέας Ιωνίας, θα τελεστεί ο Ε΄ Κατανυκτικός Εσπερινός της φετινής Αγίας και Μεγάλης Τεσσαρακοστής, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Δημητριάδος κ. Ιγνατίου. Στο τέλος της Ακολουθίας, ο Σεβασμιώτατος θα συνεχίσει τον κύκλο των κατανυκτικών ομιλιών του.