![](https://imd.gr/wp-content/uploads/2017/06/2017_25_6_aimodosia-2.jpg)
Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία η 2η Εθελοντική Αιμοδοσία που διοργανώθηκε στο προαύλιο του Ιερού Ναού Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Βόλου. Η όλη προσπάθεια πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της εκστρατείας που έχει αναλάβει η Τοπική μας Εκκλησίας για την αφύπνιση και ευαισθητοποίηση του λαού μας, σχετικά με την αξία της Εθελοντικής Αιμοδοσίας. Η Αιμοδοσία διοργανώθηκε σε συνεργασία με τους Συλλόγους Γονέων και Πασχόντων από Μεσογειακή Αναιμία Βόλου και Εθελοντών Αιμοδοτών Ν. Μαγνησίας «Η ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ».