![Πρωτοχρονιάτικη γιορτή για τα παιδιά των Ιερέων και Ιεροψαλτών μας](https://imd.gr/wp-content/uploads/2017/03/basilopita_iereon_03.jpg)
Η καθιερωμένη Πρωτοχρονιάτικη γιορτή της Τοπικής μας Εκκλησίας, για τα παιδιά των Ιερέων, Ιεροψαλτών και Υπαλλήλων της Ιεράς Μητροπόλεως Δημητριάδος, θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 2/1, στις 5μ.μ., στο Συνεδριακό Κέντρο Θεσσαλίας.
Κατ’ αυτήν, ο Σεβ. κ. Ιγνάτιος θα ευλογήσει την Βασιλόπιττα και θα παρακαθίσει στο δείπνο προς τιμήν των προσκεκλημένων. Στο τέλος της γιορτής ο Σεβασμιώτατος θα προσφέρει δώρα σε όλα τα παιδιά.